DHL z DL Invest łączą siły

DHL Supply Chain Polska oraz DL Invest Group podpisały umowę współpracy budowy centrum logistycznego DL Invest Park Psary. Nowoczesny magazyn powstanie w Psarach w woj. śląskim o powierzchni całkowitej przekraczającej 200 tys. mkw.
Powierzchnie przeznaczone dla najemców dla optymalizacji procesów logistycznych będą indywidualnie projektowane co zwiększy ich efektywność. Zgodnie z polityką GoGreen DHL budynki zostaną wyposażone w proekologiczne, zielone rozwiązania. Teren inwestycji jest na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Nie bez znaczenia jest dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej w regionie i bezpośredni dostęp do transportu publicznego.
Partnerzy podejmując współpracę połączą globalne kompetencje logistyczne DHL i deweloperskie doświadczenie DL Invest Group.
DHL deklaruje, że chce zmniejszyć do 2050 roku do zera poziom emisji zanieczyszczeń powstających w następstwie działań logistycznych.
Inwestorem przedsięwzięcia będzie DHL, a DL Invest Group będzie pełnił rolę Partnera.
Celem przedsięwzięcia jest stworzenie dla klientów docelowych, kompleksowych rozwiązań logistycznych zakładających optymalizację kosztów przy najwyższej efektywności. Po połączeniu globalnego doświadczenia logistycznego z deweloperskim doświadczeniem DL Invest Group klienci otrzymają docelowe rozwiązania uszyte na miarę przestrzeni wraz z dedykowaną obsługą logistyczną.
Obecnie, na terenie inwestycji znajdują się dwa w pełni wynajęte budynki o powierzchni ok. 31 tys. mkw. Kolejny budynek o powierzchni ok. 24 tys. mkw. zostanie oddany do użytku we wrześniu b.r., następny etap projektu o powierzchni 14 tys. mkw. będzie gotowy w IV kwartale b.r. W kolejnych etapach zbudowane zostanie ok. 130 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Założeniem stron jest możliwość dostarczenia docelowej powierzchni dla klientów w ciągu 8-10 miesięcy od dnia podpisania umowy najmu.