Frisco.pl najemcą 7R City Flex Gdańsk II

Frisco.pl wynajął kolejny magazyn, tym razem w Trójmieście. Sklep wprowadził się do inwestycji typu city logistics w Kowalach. Najemca w ramach 7R City Flex Gdańsk II zajął 3 245 mkw. powierzchni magazynowej i 350 mkw. biura.
Przestrzeń dla Frisco.pl została dostosowana tak, aby sprostać wymaganiom związanym z magazynowaniem produktów spożywczych oraz prowadzeniem operacji logistycznych. Budynek powstał również zgodnie ze standardem certyfikacji w systemie BREEAM. Zastosowane zostały różne rozwiązania ekologiczne, w tym. technologia LED i destryfikatory powietrza.
Magazynowanie towarów spożywczych wymaga przestrzegania restrykcyjnych warunków termicznych. Priorytetem są utrzymanie świeżości i minimalizacja strat. To kluczowe z punktu widzenia całej branży FMCG, jak i kryzysu klimatycznego. Jak pokazują badania, w Polsce marnuje się prawie pięć mln ton żywności rocznie. Podczas transportu i magazynowania traci się mniej niż jeden procent. To efekt między innymi wykorzystania odpowiednich technologii. By wesprzeć logistykę produktów spożywczych Frisco.pl, w części magazynowej zlokalizowalizował chłodnię i mroźnię, a także specjalną rampę rozładunkową.
Park logistyczny 7R City Flex Gdańsk II liczy 11 000 mkw. powierzchni magazynowej. Położony jest na zachód od Gdańska w Kowalach przy obwodnicy Trójmiejskiej. Z lokalizacji szybko można dojechać zarówno do Gdańska, jak i Gdyni.