Nowa fabryka VPK w Brzegu otwarta!

Blisko rok prac budowlano-wykończeniowych, 22 tysiące metrów kwadratowych, nowoczesne maszyny do produkcji opakowań, a przede wszystkim jeszcze większe możliwości produkcyjne. Za nami oficjalne otwarcie nowej fabryki VPK w Brzegu. 


Inwestycja z rozmachem

To kolejny krok inwestycyjny VPK w Polsce, ogromnie ważny dla rosnącej liczby klientów dotychczas obsługiwanych przez fabrykę w Radomsku. Łączna powierzchnia produkcyjno-magazynowa wynosi 22 tys. m2.  Nowy zakład  pozwala nam na zwiększenie wydajności produkcyjnej dla naszych klientów z Polski, jak i zza granicy o 60 mln m2. Skala inwestycji wpływa na umocnienie naszej pozycji biznesowej  oraz zapewnienie klientom jeszcze bardziej nowoczesnej i efektywnej produkcji – mówił podczas otwarcia Jacek Kryszkiewicz, dyrektor zarządzający. 
 

 

 

Nowoczesny park maszynowy

Fabryka została wyposażona w maszyny, takie jak Mithsubishi Evol, Bobst 2.1 Mastercut  oraz Masterflex, dodatkowo linię odbioru odpadu z transportem do belownicy makulatury, paletyzator, depaletyzator, automatyczne wiązarki i foliarki opakowań, w pełni zautomatyzowaną mieszalnię farb, a także ekologiczną oczyszczalnię ścieków. Przestrzeń jest bardzo nowoczesna, wypełniona energooszczędnym oświetleniem LED, a przede wszystkim spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa pracowników, m.in. bezpieczeństwa przeciwpożarowego z instalacją tryskaczową obejmującą całą powierzchnię. Nowo uruchomione linie produkcyjne są w pełni zautomatyzowane. Linie transportujące będą dostarczały tekturę bezpośrednio z tekturnicy do maszyn przetwórczych, za pomocą zautomatyzowanego systemu transportu MINDA, eliminującego zbędny transport wewnętrzny wózkami widłowymi – co zwiększy bezpieczeństwo pracy oraz zoptymalizuje przepływy surowca do produkcji opakowań. Dzięki temu rozwiązaniu zredukujemy jego nadmierne magazynowanie – mówił Bartosz Nimsz, kierownik zakładu VPK w Brzegu.
 
 

Idealna lokalizacja

Nowa fabryka VPK jest zlokalizowana w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Skarbimierzu. To przestrzeń niewątpliwie sprzyjająca inwestycjom. Geograficznie firma jest wreszcie obecna w regionie, który przyczynia się do skrócenia dystansu dzielącego ją do tej pory od potencjalnych klientów zlokalizowanych na południowym zachodzie Polski. Otwiera się również możliwość nawiązania współpracy z odbiorcami z Czech oraz Niemiec. Na obecną chwilę w Brzegu pracuje 120 osób, przewiduje się zatrudnienie dodatkowych 60, a wraz z rozwojem parku maszynowego kolejnych. Skala inwestycji sprzyja postrzeganiu VPK jako atrakcyjnego oraz godnego zaufania pracodawcy w regionie oraz ważnego partnera biznesowego dla aktualnych i przyszłych klientów.
 

Potencjał branży

Pandemia wpłynęła znacząco na rynek opakowań i przyzwyczajenia zakupowe konsumentów. Branża opakowaniowa jest strategicznym partnerem rynku e-commerce. Opakowania z tektury falistej charakteryzują się dużą wszechstronnością, zapewniają ochronę produktu, zoptymalizowaną logistykę i wzmocnienie wizerunku marki. Nowa fabryka jest naszą odpowiedzią na rosnące wymagania rynku i ekonomii produktów.