Panattoni Park Koluszki

Panattoni wynajęło już ponad 25 tys. mkw. z planowanych 39,8 tys. mkw., z czego 13,5 tys. mkw. zajmie marka Kamoka, międzynarodowy dostawca części samochodowych, która wprowadzi się do parku we wrześniu 2022 r. Kamoka auto parts dostarcza asortyment w ramach 91 linii produktowych w 17 grupach, które obejmują m.in. elementy zawieszenia, hamulców, czy układu zawieszenia dostosowując ofertę do specyfiki danych rynków. Przedsiębiorstwo rozpocznie operacje w ramach Panattoni Park Koluszki w październiku 2022 r. Najemcę w procesie wyboru lokalizacji i negocjacji umowy reprezentowała firma Axi Immo.
Panattoni potwierdza potencjał nowej lokalizacji, będącej alternatywą dla Łodzi w Polsce Centralnej. Polska Centralna to trzeci największy rynek pod względem dostarczonej powierzchni przemysłowej w kraju.
Koluszki to doskonała alternatywa i zaplecze dla Łodzi. Park korzysta zarówno z lokalizacji w strefie ekonomicznej, jak i strategicznego położenia w Polsce Centralnej. Obiekt znajduje się w zasięgu niecałych 30 minut od dwóch autostrad – A1 i A2 – co pozwala na sprawne połączenie w każdym kierunku. To tworzy ogromny potencjał do działalności krajowej i międzynarodowej właśnie z Koluszek. Potwierdzają to  pierwsi klienci których zasięg  wykracza poza granice Polski.
Panattoni Park Koluszki to centrum dystrybucyjne klasy A o docelowej powierzchni 39,8 tys. mkw. Pierwszy etap budowy (12 tys. mkw.)  został ukończony w listopadzie 2021 r., a do końca 2022 r. deweloper odda do użytku cały budynek. Inwestycja pozwoli na prowadzenie jednocześnie procesów magazynowych, jak i lekkiej produkcji i doskonale sprawdzi się w obsłudze zarówno małych i średnich, jak większych przedsiębiorstw. Realizacja przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM, a Panattoni zastosuje w niej rozwiązania zarówno z zakresu energooszczędności i ekologii, jak i wellbeingu użytkowników.