FAQ

Poniżej znajdziecie najczęściej zadawane przez Was pytania. Głównie są to wątpliwości, pojawiające się przed rozpoczęciem współpracy lub na samym jej początku.

W razie wątpliwości lub pytań, bardzo prosimy o kontakt.

Zespół FREE SPACE IN - www.miejscapaletowe.pl

Czy muszę się zalogować do systemu jeśli jedynie szukam magazynu do wynajęcia?
Rozwiń Zwiń
Zależy nam na wiarygodności, zatem zalogowanie się do systemu jest warunkiem koniecznym, aby wysłać Twoje zapytanie. To dopiero pozwoli Ci zobaczyć i porównań ze sobą konkretne, dostępne w danym momencie rozwiązania.
Czy mogę do Państwa wysłać zapytanie o towarze do składowania i otrzymać potem gotowe rozwiązanie lub pomoc konsultanta?
Rozwiń Zwiń
Zdecydowanie tak. Wystarczy wysłać zapytanie na adres mailowy: kontakt@miejscapaletowe.pl podając jak najwięcej danych o zapytaniu i towarze oraz zdjęcia, jeśli to możliwe i nr telefonu.  

Nasz konsultant skontaktuje się w razie dodatkowych pytań lub wątpliwości. Potem, na podstawie zebranych informacji przygotuje zapytanie ofertowe (przykładowe poniżej), które wyślemy do Partnerów serwisu, ewentualnie zainteresowanych  zrealizowaniem takiego projektu. 
Finalnie do Państwa powrócimy z zestawieniem ofert, analizą kosztów oraz dodatkowymi cennymi informacjami. Poniżej przykład takiego raportu
Czy muszę opłacić abonament, aby wyszukać magazyn do wynajęcia lub obsługę logistyczną?
Rozwiń Zwiń
Nie. Tylko zalogowanie się do systemu jest warunkiem koniecznym. Jeśli szukasz magazynu do wynajęcia lub obsługi logistycznej, masz możliwość bezpłatnie wyszukać i zobaczyć rozwiązanie. Podczas rejestracji wybierz darmowy pakiet START & FIND i natychmiast wyszukaj rozwiązania.
Jak prawidłowo wyszukiwać magazyny i operatorów logistycznych w poszczególnych lokalizacjach?
Rozwiń Zwiń
Podczas wyszukiwania rozwiązania bardzo ważne jest, aby wykonać to prawidłowo i nie stracić szansy na znalezienie rozwiązania. Zobacz na filmie jak to robić we właściwy sposób! 
Mam do składowanie ok. 500 palet na okres 6 miesięcy, ale w kilku miastach. Czy muszę wykupić abonament oraz jak mam postępować ?
Rozwiń Zwiń
Dla takich przypadków jak Państwa, nasz portal jest idealnym rozwiązaniem. Nie ma potrzeby wykupienia abonamentu, wystarczy się zalogować. Wystarczy wyszukać  osobno rozwiązanie dla każdej z tych lokalizacji, podając szczegółowe informacji tj. wymiary, wagi oraz ilości palet czy okres współpracy. System pokaże dostepne rozwiązania. 
Jestem menedżerem ds. logistyki w firmie produkcyjnej. Każdego roku w trakcie sezonu od maja do września dysponujemy wolną powierzchnią - do 2 500 m kw. i 300-400 wolnych miejsc paletowych. Możemy świadczyć obsługę logistyczną innym w tym okresie (towary
Rozwiń Zwiń
Zdecydowanie tak. Każda firma stara się optymalizować koszty. Proszę się zalogować i wybrać pakiet BASIC, pozwalający na wystawienie jednego ogłoszenia. Nasz konsultant podpowie jak to zrobić, aby to było maksymalnie efektywne. Proszę pamiętać, że dodatkowo zyskujecie Państwo w ramach abonamentu m in. darmowy przegląd magazynu oraz regałów wysokiego składowania. 
Mam nietypowy i kompleksowy projekt, polegający na składowaniu 800 palet przez okres 8 miesięcy, kompletację paczek do wysyłki z kilku kartonów oraz obsługę zwrotów - tekstylia. Powinienem wynająć magazyn czy współpracować z operatorem logistycznym?
Rozwiń Zwiń
Podczas wyszukiwania rozwiązania bardzo ważne jest, poznanie szczegółowych operacji, aby wybrać najlepsze rozwiązanie, które pozwoli Panu skupić nie na rozwijaniu swojej działalności, a logistykowi wykorzystać swoje doświadczenie. Nie zawsze tak jest, wtedy wspomagamy np. wynajmem używanych  regałów. Przygotujemy analizę dostępnych opcji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze. Dla nas każdy projekt to indywidualna potrzeba oraz sytuacja.
Posiadam magazyn o powierzchni ok. 3000 m kw. Zastanawiam się nad świadczeniem obsługi logistycznej jako uzupełnienie usług transportowych. W jaki sposób możecie mi w tym pomóc?
Rozwiń Zwiń
Wspieramy na każdym etapie, dysponując wiedzą oraz kontaktami, które pomogą wykorzystać optymalnie powierzchnię magazynową, którą Państwo dysponujcie. Mamy doświadczenie w projektowaniu, optymalizacji oraz implementowaniu projektów logistycznych. Na pewno podzielimy się wiedzą i pomożemy poszukać potencjalnych Klientów.
Jakie koszty wiążą się z korzystaniem z serwisu?
Rozwiń Zwiń
Dla osób lub firm, które szukają magazynu lub usługi logistyczne, korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe bez względu na ilość wyszukiwań. Dla właścicieli magazynów, operatorów logistycznych, firm chcących podnająć część swojego magazynu lub świadczyć obsługę logistyczną poza wybranym abonamentem nie ma żadnych, dodatkowych kosztów takich jak prowizja od przychodu z projektu czy ilości składowanych palet. 
Czy mogę w każdej chwili zrezygnować z usług serwisu?
Rozwiń Zwiń
Tak. Decyzja o zakresie, rodzaju i formie współpracy, a tym samym zakończeniu zależy tylko od Ciebie. Z doświadczenia jednak wiemy, że większość Klientów zawsze szuka nowych i ciekawych projektów, może obsłużyć jakiś projekt bo ma wolne miejsce, a przede wszystkim chcą mieć dostęp do wiedzy rynkowe. Utrzymanie własnego działu handlowego czy wypłata prowizji to znacznie większe koszty.
 
Czy moje dane osobowe są przetwarzane do innych celów komercyjnych lub marketingowych?
Rozwiń Zwiń
Państwa dane osobowe są udostępnione tylko i włącznie innym członkom portalu i tylko w określonej sytuacji. W przypadku, kiedy ktoś wysyła zapytanie (szuka magazynu lub obsługi logistycznej) jego zapytanie z określonymi kryteriami (ilość towaru, lokalizacja , początek i koniec współpracy) informacja trafia do operatorów logistycznych lub właścicieli magazynów, którzy dysponują zasobami spełniającymi  określone kryteria. W takim przypadku obydwie strony widzą swoje dane kontaktowe, więc mogą się zdecydować na składanie oferty czy podjęcie współpracy. 
 
Czym jest ten "WAREHOUSE DESIGNER" oferowany w ramach abonamentu?
Rozwiń Zwiń
Innymi słowy, to jest kalkulator regałów paletowych w przestrzeni magazynowej. Algorytm wyliczy ilości potrzebnych elementów oraz wykona rysunki z rzutem i przekrojem optymalnie ustawionej konstrukcji. Więcej zobaczycie Państwo na poniższym filmie pokazującym działanie aplikacji.
 
Jestem właścicielem magazynu. Czy mogę zlecić Wam wystawienie ogłoszenia, że szukam magazynu, a resztę zajmiecie nie sami?
Rozwiń Zwiń
Tak. Po opłaceniu abonamentu zajmiemy się wszystkim w Pana imieniu czyli wystawimy ogłoszenie i będziemy kontaktować się w przypadku zainteresowania potencjalnego Klienta, aby potwierdzić warunki itd. Od Państwa oczekujemy jedynie udostępnienia kompletu informacji o nieruchomosci oraz zdjęć.
Jestem właścicielem magazynu. Czy mogę zlecić Wam wystawienie ogłoszenia, że szukam magazynu, a resztę zajmiecie nie sami?
Rozwiń Zwiń
Tak. Po opłaceniu abonamentu zajmiemy się wszystkim w Pana imieniu czyli wystawimy ogłoszenie i będziemy kontaktować się w przypadku zainteresowania potencjalnego Klienta, aby potwierdzić warunki itd. Od Państwa oczekujemy jedynie udostępnienia kompletu informacji o nieruchomosci oraz zdjęć.