Największe hale magazynowe w Polsce – ranking

Poznaj listę 10 największych hal magazynowych. Poniżej przeczytasz o ich dokładnej lokalizacji, wielkości oraz systemach i udogodnieniach, które posiadają. Parki technologiczne i miasta, które tętnią dobrze zorganizowanym transportem i logistyką. Ranking hale i magazyny do wynajęcia.

POWIĄZANE HASŁA:

hala logistyczna, hala magazyn wynajem, hale do wynajęcia, hale i magazyny do wynajęcia, hale i magazyny wynajem, hale logistyczne, hale magazynowe do wynajęcia, hale magazynowe wynajem, hale produkcyjne do wynajęcia, wynajem hali, wynajmę halę magazynową, magazyn hala do wynajęcia10. Prologis Park Dąbrowa
Rozpocznijmy ranking od najmniejszej hali magazynowej z całego zestawienia. Mieści się na terenach poprzemysłowych, które poddane zostały gruntownej transformacji i dobudowie infrastruktury pomocniczej. Na terenie parku mieści się 10 hal magazynowych zlokalizowanych w Dąbrowie Górniczej, bezpośrednio sąsiadujących z autostradą A4 oraz Międzynarodowym Portem Lotniczym w Katowicach. Dzięki nowoczesnym systemom przeciwpożarowym w postaci tryskaczy oraz klap dymowych, hale magazynowe są dobrze zabezpieczone na wypadek pożaru. Magazyny typu „crossdock” pozwalają na szybkie przeładowywanie towarów i wysyłanie ich w dalszą trasę.

9. Prologis Park Błonie
Na 9 pozycji znalazł się park magazynowy, który poszczycić się może powierzchnią równą 152 616 m2. Centrum dystrybucyjne składające się z ośmiu budynków, oferujące powierzchnie magazynową i biurową. Na terenie parku znajdują się liczne miejsca parkingowe i przestronne place manewrowe dla pojazdów TIR. Park jest położony w odległości 25 kilometrów od centrum Warszawy, co umożliwia dystrybucję towarów w samej Warszawie, jak i całej aglomeracji. Obiekt zlokalizowany jest przy drodze E30 oraz autostardy A2.

8. Prologis Park Teresin
Kolejny na liście jest magazyn zlokalizowany również w bliskiej odległości do Warszawy. Powierzchnia parku magazynowego wynosi 159 441 m2. Kompleks magazynowy z dostępem do własnej bocznicy kolejowej, która połączona została z torami prowadzącymi do krajów bałtyckich Europy Zachodniej czy Rosji. Sześć nowoczesnych hal magazynowych zlokalizowanych tuż przy drodze E30. Centrum oferuje idealne warunki do dystrybucji krajowej i międzynarodowej. Magazyny są wyposażone w udogodnienia i zabezpieczenia przeciwpożarowe. Hale magazynowe są pod stałym nadzorem systemu monitoringu wizyjnego CCTV.

7. Panattoni Park Mysłowice
Kolejny na liście znajduje się park o powierzchni 160 tys. m2, jednak plany rozbudowy zakładają zwiększenie powierzchni do ok. 200 tys. m2. Panattoni Park Mysłowice zlokalizowany jest nieopodal centrum tego miasta w bliskiej odległości od węzła autostrady A4, co umożliwia szybki transport drogowy w pozostałe rejony kraju, jak również poza jego granice. W pobliżu tego parku logistycznego znajdują się także inne szlaki komunikacyjne, takie jak chociażby droga krajowa numer S1 oraz E40.

6. Millenium Logistic Park Pruszków
Położony w Pruszkowie obiekt zajmuje powierzchnię 164 788 m2. Nowoczesny park magazynowy został ogrodzony i zabezpieczony całodobową ochroną. W skład kompleksu wchodzi również niezależna bocznica kolejowa oraz duży plac manewrowy. Hale magazynowe są doskonale skomunikowane z Warszawą oraz posiada doskonałe połączenie z sąsiadującymi zagłębiami magazynowymi - Błoniem, Ożarowem Mazowieckim.

5. Prologis Park Wrocław Bielany Wrocławskie
Kolejny na liście i pierwszy, który jest zlokalizowany w Polsce Zachodniej park magazynowy. Jego powierzchnia wynosi 168 tys. m2, obejmuje zarówno hale magazynowe jak i hale produkcyjne, w tym osiem magazynów klasy A wyposażonych w bramy załadunkowe z uchylnymi rampami. Obiekt sąsiaduje z autostradą A4 i dodatkowo jest doskonale skomunikowany z Wrocławiem. W pobliżu znajduje się też centrum logistyczne Amazon. Magazyny są zaopatrzone w energooszczędne, ekologiczne rozwiązania technologiczne. Na terenie znajdują się są obszerne place manewrowe oraz parkingi dla samochodów ciężarowych i osobowych.

4. Panattoni Park Poznań I
Centrum hale logistyczne w miejscowości Gądki około 13 km od centrum Poznania. Składa się z sześciu budynków magazynowych o powierzchni 171,6 tys. m2. W każdej z nich zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne oraz funkcjonalne udogodniania, co dodatkowo zwiększa wartość hal na terenie obiektu. Panattoni Park Poznań I znajduję się przy trasie S11, która łączy się w pobliżu z autostradą A2.

3. Europolis Park Błonie
Trzecie miejsce przypada jednemu z największych obiektów o charakterze logistyczno-magazynowym na terenie całej Polski, o powierzchni 184 tys. m2 i docelowo ma zajmować obszar 317 tys. m2. Zlokalizowany na Błoniu w pobliżu Warszawy w pobliżu międzynarodowej trasy E-30 oraz planowanej autostrady A2, znajduje się również w bezpośrednim sąsiedztwie głównych węzłów lotniczej i kolejowej komunikacji cargo. Park składa się z kilku budynków, hale magazynowe do wynajęcia przystosowane są do wynajęcia przez firmy logistyczne, dystrybucyjne oraz przez zakłady produkcji lekkiej.

2. Tulipan Park Stryków
Na drugim miejscu znalazł się Park, który jest największym centrum logistycznym należącym do spółki Segro zlokalizowanym w Europie Centralnej. Łączna powierzchnia hal wynosi ponad 180 000 m2. Kompleks magazynowy zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 oraz w nieopodal węzła autostrad A1 (północ - południe) i A2 (wschód - zachód) i zapewnia doskonałe warunki do dystrybucji towarów.

1. Prologis Park Chorzów
Pierwsze miejsce na liście zajął Prologis Park Chorzów mający powierzchnię 234 848 m2. Magazyny w Chorzowie to największe centrum logistyczne w regionie śląskim. Zlokalizowane w zachodniej części Katowic magazyny mają bardzo dobre połączenie z przebiegającą autostradą A4 – będącą arterią komunikacyjna łączącą Niemcy z Ukrainą. Sąsiadujący istotny węzeł komunikacyjny czyli skrzyżowanie wspomnianej już autostrady A4 i A1 łączącej północ Polski (Gdańsk) z południem (przejście graniczne Gorzyczki), który znajduje się w Gliwicach oddalonych o około 15 km od magazynów.

Polska gospodarka rozwija się i osiąga coraz wyższy poziom. Nie brakuje zatem zagranicznych inwestorów, którzy coraz chętniej lokują w Polsce swoje główne siedziby. O dużych i intratnych inwestycjach najlepiej świadczą potężne hale magazynowe stawiane przez inwestorów. Są one idealnym zobrazowaniem rozwijającej się polskiej gospodarki.